BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 6 maja 2026 r.

W naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program edukacyjny ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” pomagający najmłodszym poznawać zasady bezpieczeństwa. Dzięki temu przedszkolaki mogą zdobywać cenną wiedzę o tym, jak dbać o bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz w kontaktach z rówieśnikami. Dzisiaj w ramach realizacji tematu ,,Bezpieczeństwo w domu” dzieci z grupy ,,Obłoczki” uczyły się, jak zachowywać się rozważnie
w domu, czego unikać, czego nie wolno im robić, a także, jak rozpoznawać sytuacje potencjalnie niebezpieczne. Umiejętność samodzielnego myślenia i reagowania w prostych, codziennych sytuacjach może uchronić dzieci przed wieloma zagrożeniami, zanim dorośli zareagują. Zajęcia  miały na celu budowanie u dzieci nawyków związanych z bezpieczeństwem, a także podnoszenie świadomości że może stać im się krzywda. Bardzo istotne jest także, aby od najmłodszych lat jasno wyznaczać granice bezpieczeństwa w warunkach domowych, przedszkolnych i uczyć dzieci podstawowych zasad ostrożności.  Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczno-techniczną ,,Apteczka pierwszej pomocy”.