BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 28 kwietnia 2026 r.

Dzisiaj w ramach całorocznej realizacji innowacji pedagogicznej ,,Wdrażanie dzieci do samodzielności, odpowiedzialności, współpracy i refleksji poprzez aktywne działania w kuchni” dzieci doskonaliły znajomość i umiejętność właściwego zachowania się przy stole. Uczyły się prawidłowo nakrywać do stołu, utrzymywać prawidłową postawę oraz kulturalnie zachowywać się podczas posiłku. Kluczowe zasady, które wspólnie ustaliliśmy podczas zajęć to: siadanie prosto, używanie sztućców (nóż/łyżka po prawej stronie, widelec po lewej), używanie serwetek, spokojne jedzenie bez siorbania i głośnych rozmów oraz mówienie ,,proszę” i  ,,dziękuję”.  Nauka odbywała się poprzez wspólne oglądanie filmów edukacyjnych, pokaz, a następnie zabawę i wspólne ćwiczenia.