Dodano: 19 maja 2022 r.

Przez cały tydzień byliśmy w tematyce łąki w maju 🌼Poznawaliśmy mieszkańców łąki i kwiaty rosnące na łące w maju. Stworzyliśmy piękne prace pt.” Majowa łąka” . Były również zabawy ruchowe i muzyczne z wykorzystaniem  metody aktywnego słuchania muzyki wg.Batti Strauss – Wioseny taniec „Motylków i kwiatów” .

Metoda ta ma na celu przybliżenie  dzieciom muzyki klasycznej. Słuchanie muzyki tą metodą integruje różne formy aktywności dzieci: słuchanie, grę na instrumentach, taniec, śpiew z elementami pantomimy i różnych form plastycznych. Dzięki tej metodzie dzieci poznają utwory muzyki klasycznej wieloaspektowo, za każdym razem inaczej , co wyzwala radość i chęć pracy z utworem. Poza tym dzieci rozwijają i kształtują wyobraźnię muzyczną , poczucie rytmu i słuchu, ćwiczą koncentrację i uwagę a także co jest bardzo ważne uczą się zasad współdziałania dla osiągnięcia współnego celu, przestrzegania ustalonych reguł i zasad.