Dodano: 22 listopada 2023 r.
„Dziecko ma prawo
  Do bycia tym, kim jest,
  Do życia własnym wysiłkiem i własną myślą,
  Do poważnego i sprawiedliwego traktowania jego spraw,
  Do wypowiadania swoich myśli,
  Do upominania się i żądania,
  Do protestu,
  Do zabawy i rozrywki,
  Do własności,
  Niepowodzeń i łez
 Oraz do szacunku dla niewiedzy, dla smutku,
 I dla młodego wysiłku i ufności.”
Janusz Korczak

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszym przedszkolu odbył się w poniedziałek 20 listopada w ramach akcji organizowanej przez UNICEF.
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. We wszystkich grupach  zostały  przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz  odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Została wyświetlona prezentacja, pt. „Prawa dziecka – Twoje prawa”. Dzieci kolorowały ilustracje z wybranymi przez siebie prawami. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.