Dodano: 2 kwietnia 2024 r.

DRODZY RODZICE 🙂

W kwietniu proponujemy dzieciom następujące tematy kompleksowe:

1. NA WSI

2. PRACA ROLNIKA

3. CHRONIMY ŚRODOWISKO

4. KTO TY JESTEŚ?

Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne:

Kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich.

Propagowanie postawy proekologicznej – szacunku i ochrony przyrody.

Kształtowanie szacunku dla ludzi wykonujących zawód pracownika służb komunalnych.

Zachęcanie do codziennego spożywania mleka i przetworów mlecznych –przełamywanie niechęci.

Rozwijanie sprawności grafomotorycznej ręki wiodącej.

Rozwijanie umiejętności właściwego reagowania na przegraną, znoszenie porażek.

Wdrażanie do właściwego zachowania się przy stole i używania zwrotów proszę, dziękuję.

Uświadamianie sensu zdarzeń przyczynowo-skutkowych i umożliwianie przewidywania następstw.

Zachęcanie do codziennych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

Doskonalenie percepcji słuchowej – wyróżnianie samogłosek w nagłosie; przelicznie sylab w słowie.

Doskonalenie percepcji wzrokowej podczas układania według wzoru i wskazywania takich samych znaków i symboli.

Rozwijanie zainteresowania dziełami sztuki, tradycjami i obrzędami ludowymi swojego regionu.

Rozwijanie umiejętności związanych z poznawaniem świata zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem zwierząt hodowlanych.

Kształtowanie umiejętności liczenia i działania na zbiorach.

Rozwijanie umiejętności dostrzegania i rozumienia rytmów.

Rozwijanie myślenia logicznego podczas zabaw z kodowaniem, odgadywanie zagadek.

Kształtowanie postawy patriotycznej w kontekście tożsamości narodowej.

Zestaw ćwiczeń porannych nr: 15, 16.

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych nr: 15, 16.

CO NAS CZEKA W KWIETNIU – WYDARZENIA:

• 08.04. (poniedziałek) – DZIEŃ ZDROWIA.
  • 12.04. (piątek) – KONCERT PRO SINFONIKA. Prosimy, aby dzieci w tym dniu były odświętnie ubrane.
  • 19.04. (piątek) – wyjazd do Collegium Chemicum na warsztaty chemiczne.
  • 22.04. (poniedziałek) – DZIEŃ ZIEMI. Prosimy, aby dzieci w tym dniu ubrane były na zielono.
  • 30.04. (wtorek) –  DZIEŃ FLAGI. Prosimy, aby dzieci w tym dniu ubrane były na galowo.
  • Nasze urodzinki – organizacja urodzin w grupie wg kalendarza urodzin dzieci.
  • Zbieramy plastikowe nakrętki dla potrzebujących dzieci.
  • Udział w programie edukacji i aktywizacji sportowej dzieci: „ZDROWO I SPORTOWO”.
  • Udział w Ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zapraszamy Rodziców oraz Dziadków do czytania dzieciom w naszej grupie. Na wspólne czytanie można umówić się u Pań nauczycielek w grupie.