Dodano: 25 kwietnia 2024 r.

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tego dnia w czasie wspólnych zajęć „Słoneczka” dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Zwieńczeniem zdobytych wiadomości proekologicznych był barwny korowód przedszkolaków, który przeszedł ulicami osiedla skandując hasła ekologiczne i niosąc transparenty z hasłami.