Dodano: 23 września 2022 r.

W piątkowy poranek w naszej grupie panowała radosna atmosfera, a to za sprawą atrakcji, jaka czekała dzieci tego dnia. Dzisiejsze śniadanie, jak w każdy piątek odbyło się w formie „szwedzkiego stołu”. Przedszkolaki miały do wyboru: szynkę, warzywa (ogórki, paprykę), kiełki rzodkiewki, chleb pszenny i razowy. Zgodnie z indywidualnymi upodobaniami smakowymi, same komponowały sobie kanapki. Chętnie też próbowały czegoś nowego. Oprócz dobrej zabawy, uczyły się samodzielności, dokonywania wyboru zdrowych i ulubionych produktów, posługiwania się sztućcami oraz dbałości o kulturę zachowania się przy stole. Miło było patrzeć jak dzieci serwowały sobie dokładki. Nawet przysłowiowe największe niejadki, ze smakiem zjadały własnoręcznie zrobione kanapki. Śniadanie w formie „szwedzkiego stołu” bardzo przypadło dzieciom do gustu.