Dodano: 18 października 2021 r.

Dzisiaj Dzień Listonosza (Dzień Poczty Polskiej).

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od niezbędnych informacji dotyczących poczty i tematów z nią związanych. Opowiadaliśmy o naszych doświadczeniach w wysyłaniu paczek czy listów, a potem… sami napisaliśmy (narysowaliśmy) list, nakleiliśmy znaczek, zaadresowaliśmy do najbliższych i… przybiliśmy pieczątkę. Dziś to my zamienimy się w listonoszy;)

Skoro byliśmy już w tematyce „pocztowej” postanowiliśmy wybrać się na spacer, aby obejrzeć  (i poopowiadać sobie/ przypomnieć usłyszane w przedszkolu wiadomości) z bliska punkt pocztowy. Wprawdzie nie udało nam się zobaczyć placówki od środka (może z Rodzicami się tam kiedyś wybierzemy 😉 ), ale i tak mieliśmy dużo radości z tego wyjścia. Tym bardziej, że zupełnie przypadkowo spotkaliśmy prawdziwego Pana Listonosza (Dzieci zachowały się wspaniale i na głos krzyknęły do niego „wszystkiego najlepszego w Dniu Listonosza”).

Na koniec nadarzyła się okazja by poćwiczyć na świeżym powietrzu z czego wszystkie dzieci skwapliwie – z okrzykami radości – skorzystały. To był dzień pełen wrażeń!