Dodano: 14 stycznia 2022 r.

Dnia 14 stycznia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt.:„Książeczka Sensoryczna” zorganizowanego przez p. Magdę i p. Anetę z grupy Obłoczki. Pomysł na konkurs zrodził się z potrzeby wspomagania rozwoju dzieci, ponieważ najmłodsi potrzebują stymulacji bodźcami dotyku. Książeczka sensoryczna to książeczka dotykowa. Ma ona oddziaływać na bodźce. Dzieci potrzebują wspomagania rozwoju, a takie rozwiązanie pozwala im na poznawanie dźwięków, uczucia przy dotyku i motywuje do wykonywania czynności jak np. przesuwania elementów ruchomych w książeczce. Książeczki wykonane przez dzieci i ich opiekunów zostały zrobione z różnych materiałów. Czasami wystarczyło mieć pod ręką stary segregator, filcowe strzępki, a nawet waciki kosmetyczne. Najważniejsza w tym zadaniu była oczywiście kreatywność i głowa pełna pomysłów. Wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe.

Celem konkursu było:

• rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni u dziecka,
  • ćwiczenie zręczności i logicznego myślenia,
  • rozwijanie zdolności manualnych,
  • wykorzystanie książeczek do terapii integracji sensorycznej dzieci.

A oto nagrodzone dzieci:

I Miejsce:

• Zosia T. z grupy Gwiazdek
  • Maks K. z grupy Obłoczki
  • Igor J. z grupy Obłoczki

II Miejsce:

• Amelia T. z grupy Obłoczki
  • Marysia W. z grupy Obłoczki
  • Igor M. z grupy Obłoczki

III Miejsce:

• Tomasz B. z grupy Obłoczki

Gratulujemy wszystkim Dzieciom !!!