Dodano: 26 listopada 2021 r.

Umiejętność kodowania jest jedną z podstawowych kompetencji XXI wieku. Kodowanie  to nic innego jak ciekawe zajęcia, to ciągłe rozwiązywanie zagadek i problemów  w kreatywny sposób. Uczenie  logicznego  myślenia,  zadaniowego  podejścia  do  stawianych  problemów, pracy zespołowej, odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych ważne jest już od najmłodszych lat. Dzieci w wieku przedszkolnym z  natury  są  ciekawe  świata,  chcą  doświadczać,  eksperymentować,  działać. Odpowiedzią na wyżej wymienione potrzeby i zainteresowania dziecka są właśnie zabawy w kodowanie. Kodowanie w przedszkolu można zaczynać od prostych zabaw bez używania komputera. W ten sposób dzieci uczą się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do pracy w szkole. Dzisiejsze zabawy z kodowaniem polegały na tworzeniu sekwencji kolorów i ruchów.