Dodano: 5 marca 2023 r.

KONKURS „MARZANNA – WIOSENNA PANNA”

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest przedszkole nr 28 m. Małych Astronomów w Poznaniu.

2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu „przestrzennej Marzanny”- wymiary pracy powinny zamknąć się w przedziale 30cm – 100cm wysokości.

3. Cele konkursu:
– wykonanie kukły „Marzanny” symbolizującej odchodzącą zimę,

– zapoznanie z obrzędami ludowymi,
– rozwijanie zainteresowań tradycjami ludowymi,
– rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej,
– stworzenie możliwości do wspólnego działania dziecko-rodzic.

4. Zasady uczestnictwa:
– udział mogą wziąć dzieci (wraz ze swoimi rodzicami) ze wszystkich grup wiekowych.

5.Czas trwania konkursu:

– wykonaną Marzannę należy dostarczyć do 16 marca 2023 roku (termin nieprzekraczalny) do nauczycielek z grupy Ufoludki.

6. Każda praca powinna zawierać informację o imieniu, nazwisku dziecka i rodzica oraz nazwę grupy przedszkolnej.

7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w II połowie marca.

8. Kryteria oceniania:

– estetyka wykonania,

– kreatywność,

– ogólne wrażenie,

– zgodność pracy z regulaminem.

9. Wykonując Marzannę rodzic (prawny opiekun) dziecka jednocześnie wyraża zgodę na publikowanie pracy i udostępnianie danych Dziecka i Rodzica (tylko imię) na stronie internetowej naszego przedszkola.

10. Po zakończeniu konkursu przewiduje się wystawę prac plastycznych. Wystawa zostanie zorganizowana w holu przedszkola. Zdjęcia prac będą opublikowane na stronie internetowej przedszkola.

ZACHĘCAMY DZIECI WRAZ Z RODZICAMI
DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Organizatorki: p. Kinga Gostyńska i p. Katarzyna Rosa z grupy „Ufoludki”.