Dodano: 3 czerwca 2023 r.

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z całego przedszkola pojechały na wycieczkę do Traperskiej Osady w Bolechówku.

Traperska Osada  znajduje się na skraju Puszczy Zielonki w gminie Czerwonak.  Na początku naszej wycieczki odbyliśmy spacer na skraj puszczy, gdzie rozpoznawaliśmy tropy leśnych zwierząt i obcowaliśmy z przyrodą. Następnie spotkaliśmy się ze zwierzętami, które mogliśmy  bezpośrednio obserwować, a były to: konie, osiołki oraz  kózki miniaturki. Po spotkaniu ze zwierzętami przyszedł czas na wspólną biesiadę w Chacie Traperów, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko i poczęstunek: pieczona kiełbaska i pyszne bułki. Następnie odwiedziliśmy „wilczą rodzinę”, czyli poznaliśmy psy północy  Siberian Husky. Na zakończenie naszego pobytu w Traperskiej Osadzie  odwiedziliśmy indiańskie tipi i mogliśmy pobawić  na placu zabaw.

To była bardzo udana wycieczka- zobaczcie sami  🙂