Dodano: 28 lutego 2023 r.

Dnia 24.02. 2023 w naszym przedszkolu odbył się spektakl teatralny dla dzieci. Treścią spektaklu jest historia dwóch koziołków. Ich drogi krzyżują się w lesie, gdzie muszą stawić czoła groźnemu wilkowi, chcącemu sobie z nich sprawić ucztę. Koziołki, jak legenda głosi, poprzez swoje psoty i spryt, mimo wielu niebezpieczeństw i perypetii docierają na poznański rynek, chowają  sie gnane przez wilka na ratuszowej wieży i tam stają w oknie pod zegarem.  To zdarzenie tak bardzo zapada w pamięci jego świadkom, iż postaanawiają upamiętnić je dwoma ruchomymi figurami, które odtąd codziennie o godzinie dwunastej będą ukazywać się na wieży Ratusza i wraz z dźwiekiem wybijanej godziny trykać sie różkami. Dzieci uczestniczące w przedstawieniu nie są tylko obserwatorami zdarzeń, ale także pomagają koziołkom, co daje im wiele satysfakcji i radości.